Stredná odborná škola agropotravinárska a technická

KUŠNIERSKA BRÁNA 349/2, KEŽMAROK, tel.: 052/4523040, E-mail: sekretariat@soskezmarok.sk

Get Adobe Flash player

Prekladač

Kontakty

Naša vydavateľská skupina zorganizovala v poradí 9. ročník súťaže pre študentov stredných škôl s poľnohospodárskym zameraním NAJ agro dievča, chlapec.

Cieľom súťaže je nájsť a verejnosti predstaviť odborne zdatných, komunikatívnych mladých ľudí, ktorí chcú svoju profesionálnu budúcnosť spojiť s prácou v poľnohospodárstve a životom na vidieku.

Do 9. ročníka sa zapojilo 13 stredných škôl s maturitnými odbormi. Každá škola mohla do semifinále nominovať max. 2 dievčatá a 2 chlapcov – na základe výsledkov školských kôl. V semifinále, ktoré sa konalo vo februári sa študenti predstavili odbornej porote, vedenej Jánom Škorňom z Farmárskej revue. Na základe verdiktu poroty bolo stanovené poradie študentov a prvých desať dievčat a chlapcov bolo predstavených na našom portáli a uchádzali sa o hlasy našich čitateľov, ktoré rozhodli o NAJ dievčati a NAJ chlapcovi webu.

Vyhlásenie výsledkov súťaže a ocenenie najúspešnejších sa malo konať na konferencii Moderný agrobiznis najprv v marci, potom v máji. Vzhľadom na pandémiu bola konferencia zrušená. V spolupráci s Národným žrebčínom sa nám podarilo pripraviť také riešenie, ktoré bolo možné realizovať napriek mimoriadnej situácii. Výsledky súťaže boli vyhlásené 18.7. v priestoroch jazdiarne NŽ Topoľčianky. Prinášame ich aj čitateľom portálu agrobiznis.sk:

NAJ agro dievča 2020:

1. miesto – Lilla Tóthová, Stredná odborná škola pod Bánošom Banská Bystrica

2. miesto – Samanta Dusíková, SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku Trnava

3. miesto – Klára Hrehová, SOŠ vinársko – ovocinárska Modra

NAJ agro chlapec 2020:

1. miesto – Marek Kancír, SOŠ Kežmarok

2. miesto – Daniel Bálint, SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku Levice

3. miesto – Juraj Krchňavý, SOŠ vinársko – ovocinárska Modra

NAJ dievča webu: Samanta Dusíková, SOŠ Trnava

NAJ chlapec webu: Rudolf Remeš, SOŠ Žilina

Ďakujeme všetkým stredným školám, ktoré sa do súťaže zapojili. Blahoželáme všetkým semifinalistom k postupu zo školských kôl, finalistom k postupu do finále a tiež všetkým oceneným. Veríme, že budú prínosom pre slovenský agrosektor a vidiek.

Ján Huba

 

Návštevnosť

DnesDnes1
VčeraVčera117
Celkom od 4.5.2017Celkom od 4.5.2017672530

Agenda školy

Akcie