Stredná odborná škola agropotravinárska a technická

KUŠNIERSKA BRÁNA 349/2, KEŽMAROK, tel.: 052/4523040, E-mail: sekretariat@soskezmarok.sk

Get Adobe Flash player

Prekladač

Kontakty

V rámci výmennej praxe v dňoch od 1. 4. do 5. 4. 2019 navštívili našu školu šiesti žiaci odboru autoopravár z SOU Kladno Dubská z Českej republiky.

Počas praxe absolvovali odborný výcvik v autoopravárenskej dielni na Nižnej bráne, vyskúšali si jazdu na traktoroch JohnDeere a Zetor. Praktické zručnosti si vzájomne porovnali v súťaži dvojíc vo výmene predných kotúčových bŕzd na osobnom aute. Víťazstvo si odniesla dvojica žiakov z SOU Kladno, 2. miesto obsadili žiaci našej školy a tretí boli opäť žiaci SOU Kladno.

Počas voľnočasových aktivít absolvovali prehliadku hradu a kultúrnohistorických pamiatok mesta Kežmarok. Obdivovali krásy tatranskej prírody na nenáročnej túre a krásny výhľad lanovkou na Skalnaté pleso. Po túre relaxovali v termálnom kúpalisku Vrbov. Ďalšie dní strávili v Belianskych Tatrách, navštívili Javorovú dolinu, prezidentský zámoček a kostolík Sv. Anny v Tatranskej Javorine a taktiež pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry v Osturni. Vďaka peknému počasiu sa vydarila aj prehliadka Červeného Kláštora a kúpeľov Smerdžonka. Výmenná prax sa žiakom z Kladna páčila, o čom nasvedčovali ich úprimné pozdravy so želaním skorého návratu pod Tatry v budúcnosti.

Návštevnosť

DnesDnes330
VčeraVčera488
Celkom od 4.5.2017Celkom od 4.5.2017431951

Agenda školy

Akcie